Радио Милева

Анабела ја отвори душата: „Жалам за Луна, ќерката што ја изгубив, често плачам за неа“

Анабела ја отвори душата: „Жалам за Луна, ќерката што ја изгубив, често плачам за неа“
фото:анабела атијас/инстаграм/принтскрин/задруга

Поранешната членка на групата „Фанки Џи“ и поранешна сопруга на Џоле Ѓогани, Анабела Атијас долго време беше во центарот на вниманието на јавноста поради односот со нејзината ќерка Луна Ѓогани, со која беше во реалното шоу „Задруга 3“.

Овој пат, Анабела призна дали жали за сè што се случи и откри каква врска има сега со Луна.
“Не жалам, не жалам за големите работи што го сменија текот на мојот живот, мислам дека тоа се искушенијата низ кои моравме да поминеме, како кој го гледа тоа. Мислам дека сè се случува со причина. Ништо не се случи (со Луна) , ние не сме се помириле. Желбите и можностите се различни, никогаш нема да кажам дека не би сакала, но зависи од околностите. Мислам дека сега е подобро вака, без страв, напнатост, да внимавам што ќе кажем. Јас не се гледам себеси во нејзиниот живот “Мислам дека и е добро без мене, ако е така, тогаш победува. Жал ми е за ќерка ми, често плачам за неа, но и за ќерка ми која „исчезна“ пред неколку години”, изјави пејачката за “Премиера”. , па додаде дека сега се грижи за другите две ќерки, кои оделе на училиште.

” Јас бев најдобрата верзија на себе во секоја смисла, можам само да посакам моите ќерки да бидат половина добра мајка како мене, но да не заборавам патување, работа, сè како што се бореше мајка ми и да бидам мајка под тие услови и да ме однесе на училиште, градинка, ако треба да одам на лекар, само да не го заборават тоа “, вели таа.

Останати вести од Радио Милева