Радио Милева

Анабела Атијас ги искина нервите поради ќерка си Луна, па и кажа: „Ти си најлоша љубовница!“

Анабела Атијас ги искина нервите поради ќерка си Луна, па и кажа: „Ти си најлоша љубовница!“
фото:принтскрин/јутјун/твпинк

Луна и Анабела не се во состојба да ги смират односите, па синоќа се случи нова расправија меѓу мајката и ќерката во „Задруга 3“.

Имено, Анабела смета дека Луна не е среќна со Марко, дека добро ја познава и дека може да каже кога е таа среќна.

– Мајка ми сака да ме намести, денес ми рече во соблекувалната дека сум најлошата љубовница. Мајка! Господ да чува “, викаше Луна.

– Влегов во соблекувалната и реков дека сега треба да види како изгледа кога ништо не е свето за неа. Вака изгледа, таа вели: „Да, дојде кај мене да ме просветлиш“. Тогаш таа ми рече една реченица: „Дојде тука да го удрираш татко ми, да викаш, да го понижуваш, тој зема лекови за поради тебе“, тврди Атијас.

фото:принтскрин/јутјуб/твпинк

– Не лажи, не реков така, сега покажа дека пресвртуваш и лажеш! Вратете ја снимката – викна Луна.

– Ти мене со години ми ставаш се’ на нос! Сега дојде да ми вратиш сè? Трикот е што требаше да ми го кажеш тогаш, а не сега! Секогаш ми ја набибаше на нос Задруга кога се караме, рече дека сум ти го уништила животот! Ти си контрадикторна “, викна Луна кон нејзината мајка.

Останати вести од Радио Милева