Радио Милева
Неодговорен?

Ана Севиќ сакала да повика полиција поради Дарко Лазиќ: Збеснала кога дознала што направил

Ана Севиќ сакала да повика полиција поради Дарко Лазиќ: Збеснала кога дознала што направил
фото:ана севиќ/инстаграм

Пејачот Дарко Лазиќ минатиот месец ја презеде својата ќерка Лорена, која живее со нејзината мајка, и неговата поранешна сопруга Ана Севиќ, а по еден час поминати заедно, тој наводно ја оставил сама и отишол во таверна.

Таа вечер Дарко на Лорена и кажал дека починал нејзиниот дедо Милан Лазиќ, по што тој отишол да пее на приватна прослава, додека неговата ќерка останала кај нејзината баба. Кога на Ана не и одговарал на телефон два дена, а требаше да ја врати Лорена, пејачката сакала да повика полиција, пишува „Информер“.

– Дарко воопшто не и се јавува на Ана да праша за неговата ќерка. Не ја повика за Нова Година, ниту пак и купи пакетче. Тој се виде со Лорена во ноември минатата година. Само минатиот викенд, по цели четири месеци, тој се сети да ја види повторно. Ја повика Ана и ја праша дали може да ја одведе нивната ќерка во Брестац. Ана му дозволи да го стори тоа веднаш – изјави изворот на горенаведениот медиум.

– Лорена помина само еден час со Дарко, а потоа тој и рече дека нејзиниот дедо починал … Таа започна да плаче и не можеше да се смири. Дарко, рече дека оди во таверна да пее на приватна забава. Лорена остана со нејзината баба Бранка. Вечерта, таа побарала да се слушне со нејзината мајка, а потоа Ана дознала дека Дарко не бил со неговата ќерка. Таа веднаш му се јави, но тој не сакаше да одговори – изјави овој извор.

Лазиќ не се врати дома таа вечер, ниту следниот ден, кога требаше да ја врати Лорена во Белград кај Ана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Darko Lazić fp (@darko_lazic_fp__)

– Дарко често ја напушта куќата, и и кажува на својата свршеница Марина дека мора да работи, а потоа исчезнува два дена. Значи, тој не повика никого ниту минатиот викенд. Во неделата навечер, Ана отиде во Брестац во солзи заедно со нејзината двомесечна ќерка Сена – рече споменатиот извор и додаде:

– Поранешната свекрва Бранка ја поздрави пред вратата и и објасни дека Дарко отишол на работа. Ана тогаш рече дека за малку ќе повикала полиција, но дека на крајот решила да дојде да ја земе својата ќерка, бидејќи Лорена ќе го доживеела стресот доколку полицијата ја вратела во Белград. Поранешната свекрва и се извинуваше цело време. Ана тогаш реши да ги прекине сите контакти со Дарко, завршува изворот.

Останати вести од Радио Милева