Радио Милева

Ана Севиќ сака повторно да стане мајка, но има проблем со ќерката Лорена

Ана Севиќ сака повторно да стане мајка, но има проблем со ќерката Лорена
фото:инстаграм

Пејачката Ана Севиќ откри дека сака да се премажи и да има уште едно дете. Сепак, иако пејачката сака приниова, нејзината ќерка Лорена, која ја има од бракот со пејачот Дарко Лазиќ, воопшто не е воодушевена од идејата.

Иако пејачката веќе две години ужива во хармонична и сериозна врска со бизнисменот Даниел Недеjковиќ, нејзината ќерка Лорена пак, ужива да биде во центарот на вниманието, игнорирајќи ја можноста да има брат или сестра.

фото:инстаграм/ана севиќ

– Ако Бог даде, сè е во Божји раце. Не можам да одлучам за тоа, но можам да работам на тоа (се смее). Посакувам, секако, јас сум единица и посакувам да имав брат или сестра до мене, затоа не би сакала да останам со едно дете. Апсолутно ми е сеедно што ќе добијам, важно е децата да бидат живи и здрави, дека се сакани, да имаат поддршка од своите родители, поддршка околу нив и дека им се дава љубов, сè друго не е важно – рече пејачката.

– Лорена не е баш заинтересиран за тоа. Кога ја спомнувам оваа тема, таа добро „кулира“. Совршено и е да биде центар на светот и тоа и оди добро и го користи, заврши Ана.

фото:инстаграм/ана севиќ

Инаку, Лорена веќе доби братче, односно нејзиниот татко има син од бракот со Марина Гагиќ.