Радио Милева
две недели по породувањето

Ана Севиќ ја објави првата фотографија од својата втора ќерка и го откри нејзиното име

Ана Севиќ ја објави првата фотографија од својата втора ќерка и го откри нејзиното име
фото: Инстаграм/ана севиќ

Српската пејачка Ана Севиќ се породи на 11 декeмеври и по вторпат се реализираше во улогата на мајка.

Имено, Ана и нејзиниoт свршеник Даниел Недељковиќ станаа родители на ќерка.

Пејачката по две недели од породувањето ја објави провата фотографија со наследничката и откри како се вика.

„Добровечер свете. Јас сум Сена Недељковиќ“, напиша Севиќ покрај фотографија на која малото бебе спие во колепка.

фото: Инстаграм/ана севиќ

Инаку, Ана од првиот брак со Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева