Радио Милева
ова до сега не го знаевме?

Ана Севиќ има „сестра-близначка“ која исто така е водителка, ама не во Србија (ФОТО)

Ана Севиќ има „сестра-близначка“ која исто така е водителка, ама не во Србија (ФОТО)
Ана Севиќ, пејачка, ТВ водителка и поранешната жена Дарко Лазиќ, иако сѐ уште е официјално не се разведени, има „сестра – близначка“. Барем така тврди германскиата водителка, пејачка и глумица, познатата ТВ ѕвезда Даниела Катзенбергер.
Имено, Германката тврди дека личи на српската  пејачка и ТВ водителка. Таа забележала дека меѓу неа и Ана Севиќ има огромна сличност, па  споделила фотографија од двете обраќајќи им се на своите  следбениците на Инстаграм.
Во моментот кога ќе сфатите дека секој има свој близнак“ – напиша Даниела на нејзиниот профил на оваа социјална мрежа во описот на колаж фотографијата на која се Ана и таа.

По оваа објава, фановите обожавателите на германската ѕвезда беа заинтригирани за Ана, па за кратко време, српската пејачка и водителка доби зголемен број на неочекувани фанови.

Останати вести од Радио Милева