Радио Милева

Ана Севиќ го прокоментира раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Ана Севиќ го прокоментира раѓањето на синот на Дарко Лазиќ
фото: Никола Томиќ

Свршеницата на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Алексиј.

Овие радосни вести тие ги споделија на социјалните мрежи.

По тој повод се огласи и поранешната сопруга на Дарко, Ана Севиќ која истакна дека му честитала.

фото: Принтскрин/инстаграм

„Ми се јави одма и секако дека веднаш му честитав и му посакав се најдобро. Нека им е жив и здрав“ изјави Ана Севиќ.

Имено, Дарко наскоро планира и свадба со неговата свршеница и ќе живеат во нова куќа.

За потсетување, Дарко од првиот брак со Ана ја има ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева