Радио Милева

Ана Севиќ е родена на ист датум како и познатата српска пејачка

Ана Севиќ е родена на ист датум како и познатата српска пејачка

Ана Севиќ не ја крие среќата што е родена на ист датум како и балканската ѕвезда Лепа Брена, а исто така се во ист хороскопски знак, а и подзнак.

Кога се запознале, Севиќ и кажала на Брена за овие детали:

„Брена ја запознав во „Ѕвездите на Гранд“. Дојде во студиото, се запознавме, а јас и кажав дека сме родени на ист ден, дека сме ист хороскопски знак, но и подзнак. Таа е неверојатна“,вели  Севиќ која беше на концертот на Лепа Брена.

„Таа е една, единствена балканска ѕвезда која ги одбележа нашите животи. Сите сакаа да бидат Лепа Брена, но само е една“, вели Ана.

 

View this post on Instagram

 

Mojoj najdrazoj ekipi❤️👍Hvala za svu podrsku i ljubav koju mi pruzate❤️👍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

За потсетување, Брена на 20 октомври наполни 58 години, а Севиќ 33.

 

View this post on Instagram

 

Welcome 33. 🥂🍾🎂 Love you already ❤️💋 Love you all 🤗😘😘😘 last night look,dress @makapatelier

A post shared by ANA SEVIC OFFICIAL (@anasevicofficial) on

Останати вести од Радио Милева