Радио Милева
доста беше тишина

Ана Николиќ со поддршка до Милена Радуловиќ, а вака реагираше актерката: „Долго време се мислев дали да го напишам ова“

Ана Николиќ со поддршка до Милена Радуловиќ, а вака реагираше актерката: „Долго време се мислев дали да го напишам ова“
фото: ата имагес

Актерката Милена Радуловиќ добива поддршка од сите страни по признанието дека го пријавила поранешниот учител по глума, Мирослав Алексиќ за силување.

Пејачката Ана Николиќ ја подржа актерката. Таа на Инстаграм објави фотографија од Милена и напиша:

„Не ја познавам лично оваа млада дама…Ја имаш целата моја поддршка. Доста беше тишина“.

фото: Принтскрин/инстаграм/ана николиќ

фото: Принтскрин/инстаграм/ана николиќ

Следуваше и коментар од Милена.

„Долго време размислував дали ова да го напишам. Јас сум п*чко. Ти благодарам“, одговори Радуловиќ.

„Јас ретко ги гледам коментарите….ја имаш целата моја поддршка. Нема да ти кажам браво,  знам колку е потребна храброст за тоа да зборуваш јавно“, одговори пејачката.

фото: Принтскрин/инстаграм/ана николиќ

Потсетуваме, Милена во исповед за блиц.рс откри дека била сексуално малтретирана од Мирослав Мика Алексиќ – режисер и сопственик на угледно училиште за глума во Белград.

Останати вести од Радио Милева