Радио Милева

Ана Николиќ поради проблемот со килиграмите донесе важна животна одлука

Ана Николиќ поради проблемот со килиграмите донесе важна животна одлука
фото:инсатграм/ана николиќ

Поп-пејачката, Ана Николиќ, наводно, решила повеќе да не раѓа поради нејзиниот проблем со тежината.

– Ана секогаш сакаше повеќе деца, зборуваше за тоа и рече дека не би сакала нејзиното дете да биде единствено, во случајов единица. Особено затоа што има и брат, Марко, со кого пејачката е многу приврзана. Сепак, откако ја родиТара, сите знаеме колку страдаше. Таа беше здебелена толку многу што повеќе не можеше да функционира, беше очајна за физичкиот изглед, а хормоните станаа диви, а жените знаат како тоа изгледа. Беше многу тешко, нејзиното расположение беше лошо, не можеше да се погледне во огледало – започнува изворот за „Курир старс “ близок до пејачката, додавајќи дека со поддршка од семејството успеала да се среди.

фото:папарацо лов

„Сите беа со неа, особено мајката, братот, снаата, па дури и Тара, иако е уште мала. Тие пружаа поддршка, ја советуваа и помагаа во најтешките ситуации. Во еден момент, таа пресече и рече дека повеќе нема да дозволи да се чувствува така, па почна да работи на својот изглед. И помогнале од нутриционист, тренер, имаше посебен режим на диети, вежби, отишла на операција на стомакот и земала апчиња за слабеење. Тоа беше многу исцрпувачки период за неа, тешко беше да се работи на тоа и да се грижи за нејзината ќерка, но успеа. Затоа не сака повторно да помине низ истата работа и да има повеќе деца. Ана честопати вели дека би сакала Тара да има брат или сестра и жала што е единица, но е утешна што нејзиниот брат има две деца, со кои сигурно ќе биде блиска – додаде изворот.

фото:инсатграм/ана николиќ

Ана Николиќ се породи во август 2017 година, по што доби повеќе од 35 килограми. Минатата година, таа успеа да изгуби тежина драстично и да ја донесе линијата до совршенство, но сега коментарите се дека изгледа анорексично.

Останати вести од Радио Милева