Радио Милева

Ана Николиќ излезе од контрола со алкохолот: Пејачката оди на лечење!

Ана Николиќ излезе од контрола со алкохолот: Пејачката оди на лечење!
фото:ана николиќ/инстаграм

Ана Николиќ наскоро ќе започне да се лечи од зависноста кон алкохолот, на барање на нејзината мајка Милијана Николиќ!
Веќе подолго време, познатата пејачка има сериозен проблем со алкохолизам, а таа е помалку и помалку во можност да го сокрие тоа во јавност. Нејзиниот настап во емисијата „Ами Г шоу“ од март годинава се уште се раскажува, кога беше видно пијана, а се шпекулираше и дека се појавила на сплав во Белград „под гас“.

Таа самата никогаш не криела дека сака да пие чашака алкохол, но проблемот е во тоа што нејзината страст била надвор од контрола. Сите луѓе околу Ана го видоа тоа и ја советуваа да ја намали употребата на алкохол, особено затоа што имаше операција на желудникоти не треба да пие толку многу. Сепак, Николиќ секогаш би рекла дека е свесна за својот порок и ветува дека ќе го реши тоа што е можно поскоро.

 

View this post on Instagram

 

Challenge accepted….girl power!

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial) on


Неодамна, како што пишува „Србија данас“, од извор близок на пејачката дознаваат дека таа имала сериозен разговор со нејзината мајка Милијана, која го привлече вниманието кон фактот дека дојде последниот момент да преземе сериозни мерки. Таа и посочи да аплицира на лекување во позната клиника за третман на зависност во Земун, која за кратко време успешно им помага на пациентите да се ослободат од порок, а тие не се должни да бидат на болнички третман. Според соговорникот, Ана првично ја отфрлила таа можност, тврдејќи дека може да ги задржи себеси и нејзините лоши навики, но Милијана инсистирала да ја почитува. На крајот, пејачката се препушти. Минатата недела двете отидоа на клиника и разговараа со лекарите, Ана им го објасни нејзиниот проблем, колку долго трае и изрази желба да се излечи.

Договорот е дека третманот ќе започне во септември, до кога Николиќ ќе треба да ги подготви сите потребни сознанија што ги побарале лекарите од клиниката, пишува споменатиот српски портал кој се обидел да стапи во контакт со пејачката и да ја слушне и нејзината страна на приказната, но таа не одговарала на повиците.

Останати вести од Радио Милева