Радио Милева
убавината е минлива-глупоста е вечна...

Ана Кораќ и честиташе роденден на Сораја, па сите и се изнасмејаа, а еве и зошто!? (ФОТО)

Ана Кораќ и честиташе роденден на Сораја, па сите и се изнасмејаа, а еве и зошто!? (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Ана Кораќ, важи за една од најсексапилните и најатрактивните старлети, но и е една од најдобрите пријателки на нејзината „сестра по нпостоечка професија“ – Сораја Вучелиќ.  ги изнасмеа своите следбеници на социјалната мрежа, но не и  самата Сораја.

Едната старлета реши да и го честита роденденот надругата преку Инстаграм, па објави нивна заедничка фотографија со описот:

„Љубовче најубаво! Среќен роденденко! Те сакам најмногу на светот!“   – и порача Ана Кораќ на својата пријателка Сораја во роденденската честитка. И сето тоа би било прекрасно доколку на Сораја навистина и беше роденден.

Вучелиќ е родена на 16 ноември, па нејзиниот роденден ќе биде следната недела, што самата Сораја го потврди објавувајќи го на својот Инстаграм, набргу откако го доби известувањето дека Ана и го честитала роденденот на погрешен датум. Потег на кој и се изнасмеа целата јавност, а меѓу коментарите беше најјак оној: „Убавината е минлива, глупоста е вечна!“

Останати вести од Радио Милева