Радио Милева
Нема прошка

Ана Бекута и Гоца Шаулиќ не разговараат со години, а ова е причината поради која не сакаат очи да си видат

Ана Бекута и Гоца Шаулиќ не разговараат со години, а ова е причината поради која не сакаат очи да си видат
фото:ана бекута/тв прва/принтскрин

Вдовицата на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, Гоца Шаулиќ, не зборува со Ана Бекутa со години.

Кралот на народната музика и неговata коле[ka имаа несогласувања што неговата сопруга не ги простува ниту по смртта на пејачот.

Проблемот меѓу семејството на Бекута и Шабан датира од 2016 година, кога настана хаос за време на снимањето на „Гранд“, откако тогашната газдарица Лепа Брена ги избрка од сетот партнерот на Ана, Милутин Мркоњиќ и контроверзниот бизнисмен Казим Османи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Saban Saulic (@sabanofficial)


Медиумите го разбија срамот што му го донесе Мрка, а вмешан беше и Шаулиќ, па дамката падна на Бекутa – пишува Република.рс

Останати вести од Радио Милева