Радио Милева

Амал Клуни на црвениот килим се појави заедно со сопругот и мајка си: Сега е јасно на кого е убава (фото)

Амал Клуни на црвениот килим се појави заедно со сопругот и мајка си: Сега е јасно на кого е убава (фото)
фото:GettyImages

Брачната двојка Клуни ја поведе мајката на Амал на овој важен настан.

Славниот брачен пар, Џорџ и Амал Клуни се прошетаа на црвениот килим во Лондон, каде присуствуваа на премиерата на новата серија „Kvaka 22“.

Меѓутоа, овој пат со нив беше и мајката на убавата адвокатка, госпоѓата Барија Аламудин.

Барија со ќерката и зетот гордо позираше во зелена тоалета.

Амал пак, блескаше во црно-сребрена комбинација, додека Џорџ беше олицетворение на класика и елеганција како и секогаш.

Изгледа дека Амал ја наследила убавината од мајка си!

фото:Guliver/ Getty Images

 

 

 

Останати вести од Радио Милева