Радио Милева

Александра Пријовиќ славеше роденден, а сопругот и приреди изненадување за паметење (фото)

Александра Пријовиќ славеше роденден, а сопругот и приреди изненадување за паметење (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ вчера го прослави својот 23-ти роденден, а нејзиниот сопруг Филип одлучи да ја израдува со романтично патување во Париз.

Тј објави фотографија од својата сакана на која во познадина се гледа Ајфеловата кула, а напиша и емотивна порака со која и го честиташе роденденот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) on

-Среќен роденден животу мој …Ти моето срце го заклучи одамна. Ти посакаувам многу повеќе отколку што може да опишам со зборови, и порача Филип на својата сакана.

 

View this post on Instagram

 

Srecan rodjendan zivote moj… Ti si moje srce zakljucala odavno… Zelim ti vise nego sto mogu recima da opisem…

A post shared by Filip Zivojinovic (@carpediem_fbz) on


Потсетуваме, Александра и Филип за неколку месеци ќе станат родеители, што многу ги радува, а неодамна дознаа дека чекаат машко.