Радио Милева

Александра Пријовиќ се породи пред два месеци, а сега се појави во тесна облека и се пофали со линијата (фото)

Александра Пријовиќ се породи пред два месеци, а сега се појави во тесна облека и се пофали со линијата (фото)
фото:инстаграм/александраживојиновиќ

Српската пејачка Александра Пријовиќ –Живојиновиќ пред два месеци се породи со својот син Александар, и за брзо време му се врати на јавниот живот.

Имено, таа изминатиот викенд се појави на едно слчување каде беше најавен фестивалот „Улаз“, чие одржување е закажано за ова лето во Белград.

Неодама Александра и Филип беа гости на свадбата на пејачката Данијела Кариќ, а овој пат Александра со изгледот и комебинацијата сакаше да покаже во каква форма е по породувањето.

фото:м.илиќ/рас србија

Облечена во тесни црни панталони и црна ролка, а врз неа кожно палто со реси.

Очигледно е дека Прија за разлика од повеќето новопечени мамички, нема голем проблем со вишокот килограми, па затоа тоа гордо и самоуверено го покажува.

Останати вести од Радио Милева