Радио Милева

Александра Пријовиќ ретко го покажува синот, но сега направи исклучок и покажа колку пораснал наследникот

Александра Пријовиќ ретко го покажува синот, но сега направи исклучок и покажа колку пораснал наследникот
фото: Инстаграм/александра пријовиќ

Една од најпознатите српски пејачки, Александра Пријовиќ претходната година стана мајка и на свет го донесе синот Александар.

Пејачката избегнува својот да го покажува јавно и да споделува фотографии од него, па така на социјалните мрежи може да видиме само 2,3 фотографии, а последната е од нивниот заеднички одмор.

Меѓутоа, Александра направи исклучок и во кратките приказни на „Инстаграм“ сподели видео од својот наследник.

фото: Принтскрин/инстаграм/александра_официал

Имено, Александар и Александра излегоа на есенска прошетка, а пејачката го снимаше синчето додека шета низ опаднатите лисја.

фото: Принтскрин/инстаграм/александра_официал

Останати вести од Радио Милева