Радио Милева

Александра Пријовиќ првпат откри непознати детали од живот: И нудeле пари за секс, а еве кога пиела лекови за смирување

Александра Пријовиќ првпат откри непознати детали од живот: И нудeле пари за секс, а еве кога пиела лекови за смирување

Александра Пријовиќ стана позната по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Таа уште повеќе стана позната кога ја започна и својата врска со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ.

Александра и Филип се во брак една година, а заедно го имаат синот Александар кој се роди во март оваа година.

Пријовиќ беше во емисијата „Блиц полиграф“, каде што на полиграф одговраше на разни прашања.

Дали е точно дека сте имале повеќе од 3 естетски корекции?

„Да, можеби четири“ одговори Пријовиќ.

Дали се плашите дека можеби Филип ќе ве остави?

„Не“; одговори Пријовиќ и нејзиниот одговор се покажа како неточен, а таа објасни дека не би сакала да остане без него бидејќи го сака.

Дали е точно дека во странство сте потрошиле многу пари на коцка?

„Да, наместо на излегување отидовме во казино што некаде е нормално за Лас Вегас и Монте Карло. Во една прилика потрошвиме малку повеќе од што треба“ вели Прија.

Дали е точно дека поради смртта на вашиот дедо сте пиеле апчиња за смирување?

„Да, тоа е најтешкиот период во мојот живот?“ вели пејачката.

фото: принтскрин/блиц

Дали некогаш Ви понудија пари за секс?

„Не“, вели Александра и објаснува дека тоа не било директно, но и дека имало некои приказни  кои доаѓале до неа.

На прашањето дали се омажила со Филип за да биде Живојиновиќ, Александра вели дека тоа не е вистина и дека никогаш не размислува на тоа кога го запознала својот сопруг.

фото: принтскрин/блиц.рс

Останати вести од Радио Милева