Радио Милева

Александра Пријовиќ прв пат на телевизија по породувањето

Александра Пријовиќ прв пат на телевизија по породувањето
фото: александрапријовиќ/инстаграм

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец, но од јавната сцена и настапите се повлече пред половина година.

Александра и Филип Живојиновиќ во март станаа родители на нивното прво дете синот, Александар.

Оттогаш, Пријовиќ не се појавува во јавност.

Таа сега одлучи да се врати на ТВ екраните и тоа на Велигден кога ќе биде гостинка во емисијата „Премиера – викенд специјал“.

Покрај неа во емисијата ќе гостува и нејзиното семејство, нејзината мајка, баба, дедо и тоа од домот во Хрватска каде Пријовиќ го поминала своето детство.

Во видеото погледнете ја најавата за емисија.

Останати вести од Радио Милева