Радио Милева

Александра Пријовиќ откри детали од спалната соба, па призна што може да им ја расипе брачната идила

Александра Пријовиќ откри детали од спалната соба, па призна што може да им ја расипе брачната идила

Пејачката Александра Пријовиќ пред шест месеци се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Александар.

Таа неодамна се врати на музичката сцена и своите фанови ги израдува со нови песни.

Нејзиниот наследник, но и нејзиниот сопруг придонесуваат нејзиниот живот да наликува на бајка.

фото: Принтскрин/јутуб/премиера

Пејачката за „Примиера“ откри што може да го наруши нејзиниот мир.

Бидејќи најголем дел од времето го поминува со сопругот, Пријовиќ откри кога доаѓа до недоразбирање меѓу неа и сопругот.

„Станува збор за ситници, на пример: „Кој филм ќе го гледаме?, не може да се одлучиме. Ние инаку не се караме, за тоа веќе зборував стопати, одлично се согласуваме“  вели Александра во „Премиера“.

Останати вести од Радио Милева