Радио Милева
Само за на спот

Александра Пријовиќ: „Не ми беше тешко да бидам љубовница!“ (видео)

Александра Пријовиќ: „Не ми беше тешко да бидам љубовница!“ (видео)
фото:србија данас тв/принтскрин/јутјуб

Александра Пријовиќ се појави во елегантно издание и блесна со својот изглед на снимањето од финалето на натпреварот „Никогаш не доцна“, чие објавување на победникот ќе се одржи во живо во недела во 21 часот.

Видно весела пејачката позираше во тесен фустан кој одлично и прилегаше.

Заедно со фустанот, таа комбинираше и крзнено палто.

– Секогаш треба долго време да се подготват жените. Би сакала да бидам маж, за да можам да се подготвам за десет минути – призна Прија и додава дека и треба најмногу време да се нашминка и да ја среди косата.

фото:србија данас тв/принтскрин/јутјуб

Собраниот новинарски тим имаше многу прашања до пејачката, а екипата на „Србија данас“ се осврна на успехот на песната „Легитимно“.

– Силно верував во таа песна. Штом ја снимав, тоа значи дека верував … Човек е секогаш изненаден. Гледам дека сите ја пеат, што значи дека е одлично – со насмевка вели Прија.
Александра глуми љубовница во спотот за нејзиниот нов хит, а пред камерите признава дека нејзината улога не и била тешка.

– Веќе играв во серија, па не ми беше тешко да го глумам и ова – посочува пејачката.

Останати вести од Радио Милева