Радио Милева
наместо новогодишна порака

Александра Пријовиќ јасно и гласно порача: „Немам намера да останам само домаќинка“ (ФОТО)

Александра Пријовиќ јасно и гласно порача: „Немам намера да останам само домаќинка“ (ФОТО)

Александар Пријовиќ, поради коронавирусот, целосно му се посвети на семејниот живот во последните девет месеци. Времето го поминува учествувајќи во растењето на нејзиниот син Александар, уживајќи со сопругот Филип Живојиновиќ, но дружејќи се и со пријателите во домашна атмосфера.

Во пресрет на Нова Година, пејачката откри дали ќе се откаже од кариерата поради домаќинството, како и бројни други актуелни работи од приватниот и професионалниот живот.

„Ги поминав овие девет месеци со мојот син и тоа е најубавото нешто за мене оваа година“, рече Александра, сумирајќи ги впечатоците во годината што изминува, па додаде  дека не може да седи дома, да добива пари и да не прави ништо.

„Јас сè уште ја средувам куќата, но само да седам дома и ги извршувам домашните работи – не… Тоа никако! Па, јас сум по природа некој што сака и сака да работи. Тешко дека би била само дома“, додаде таа.

Пријовиќ има закажано новогодишен настап во Белград, кој сè уште не и е откажан. Таа посочува дека не планирала да организира специјален дочек,  ако се случи да не пее во престижниот ресторан поради епидемиолошката состојба.

„Сè уште не знам како ќе ја дочекам Новата Година. Јас навистина немам план. Ќе видиме какви ќе бидат мерките дента за дочекот, а потоа ќе одлучам што да правам. Затоа што ми беше досадно, ја украсив куќата многу порано. Александар е сè уште мал, за два и пол месеци ќе наполни две години и се’ уште не му е сосема јасно што се случува, каква е целата таа новогодишна еуфорија“ – заклучи Прија.

Фото: Инстаграм принтскриин/aleksandra__official/nova.rs_showbiz

Останати вести од Радио Милева