Радио Милева

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ поради коронавирусот ја откажаа прославата за 1виот роденден на синот

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ поради коронавирусот ја откажаа прославата за 1виот роденден на синот
фото: Инстаграм

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денес го крстат синот Александар, а вечерва требаше да има и прослава за неговиот прв роденден.

Меѓутоа, прославата која требеше да се одржи вечерва во еден хотел во Белград се откажува. Имено, кршевката на малиот Александар ќе се одржи, а гала вечерта се одложува, пишува пинк.рс

фото: Инстаграм

Александра и Филип ги послушаа апелите на здравствените огранизации да се откажат сите собирања, патувања и настани со голем број на посетители, па ја откажаа забавата на која требаше да присуствуваат 200 гости.

„Драги пријатели, имајќи ја во предвид загриженоста која владее и ризикот од ширењето на вирусот на големи собири, нашето семејство одлучи од првентивни мерки да ја одложи прославата за првиот роденден на Александар. Ќе ве известиме за новиот термин. Многу ни е жал за се што се случи. Ви благодарам на разбирањето. Семејството Живојиновиќ“ е пораката која семејството Живојиновиќ ја испратило на своите пријатели.

фото: принтскрин/премиера

За потсетување, синот на Александра и Филип неодамна наполни една година.