Радио Милева

Александра Пријовиќ го прекинува породилното отсуство, а еве која е причината

Александра Пријовиќ го прекинува породилното отсуство, а еве која е причината

Александра Пријовиќ ужива во својата бременост, а во март заедно со нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ ќе станат родители на син.

Пријовиќ на совет на лекарите се повлече од музичката сцена и замина на породилно отсуство.

Меѓутоа, пејачката одлучи да го прекине породилното отсуство и ќе биде гостин на концертот на Ацо Пејовиќ на 22 ноември во „Штарк Арена“.

фото: стори.рс

Пријовиќ им вети на Филип и Лепа Брена дека ќе се повлече од сцената до породувањето, но овој пат одлучи да направи исклучок.

„Александра ќе биде гостин на мојот концерт, а штом ќе заврши оди во кревет. Таа е моја кума, многу ја сакам и сакам тој ден да биде со мене“, вели пејачот.