Радио Милева

Александра Пријовиќ го откри полот на бебето

Александра Пријовиќ го откри полот на бебето

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ неодамна објавија дека го чекаат првото дете.

Александра треба да се породи во месец јануари, што значи дека на денот на свадбата таа навистина веќе била бремена како што се шпекулираше.

Кон крајот на годината ќе отпатуваат на Флорида каде имаат вила и таму ќе го дочекаат бебето, пренесуваат српските медиуми.

Пријовиќ на Инстаграм објави дека чекаат машко бебе.

IT’S A BOY💙Hvala nasim prijateljima iz @veracitysrbija na prelepim vestima!

Ein Beitrag geteilt von Aleksandra Zivojinovic (@aleksandra__official) am