Радио Милева

Александра Пријовиќ го одзема здивот: На обожавателите им падна вилицата од истурените гради на пејачката (фото)

Александра Пријовиќ го одзема здивот: На обожавателите им падна вилицата од истурените гради на пејачката (фото)
фото:инстаграм

Младата мајка Александра Пријовиќ може да се пофали со заносна фигура и извајано тело, а иако го роди својот син Александар пред само пет месеци, таа брзо ја врати својата линија што ја имаше пред бременоста, па дури изгледа и подобро.

Пријовиќ важи за една од најжешките пејачки на српската естрада, а сега таа ја оправда титулатата со нејзината најнова фотографија што го „запали“ Инстаграм.

фото:Инстаграм

Предизвикувачката поза на пејачката и лелеавиот фустан им одзема здив на сите нејзини следбеници, а нема кој не ги коментираше нејзините гради и витките нозе.

фото:инстаграм

Најновата објава на Пријовиќ заработи над 20.000 лајкови за само неколку часа од нејзиното објавување, додека комплиментите на нејзината сметка сè уште пристигнуваат.