Радио Милева

Александра Накова скромно го прослави роденденот – еве во чие друштво и колку години наполни (фото)

Александра Накова скромно го прослави роденденот – еве во чие друштво и колку години наполни (фото)
фото:инсатграм/наковаалександра

Поранешната манекенка и некогашна учесничка во реалното шоу „Преживеан“, и танцовото шоу „Танц со ѕвездите“, Александра Накова, имаше убав повод за славење.

Имено, таа во еден ресторан на отворено покрај базен го прослави својот јубилеен 30-ти роденден.

фото:инсатграм/наковаалександра

Без многу помпа и луксуз, а во друштво на најблиските пријателки, Накова ја дувна едната свеќичка на малата, но сигурно слатка торта.

По повод роденденот славеничката како што е ред за неа, се одлучила да облече бела и сензуална комбинација со ултра длабоко и провокативно деколте.

Моментите од забавата ги објави со неколку фотографии на својот Инстаграм профил, каде освен честитките доби и лавина од коменари на сметка на изгледот.

фото:инсатграм/наковаалександра

Инаку, Накова пред четири години во бракот со Никола Гајдаџиев кој траеше кратко, ја доби ќеркичката Леа.

Останати вести од Радио Милева