Радио Милева

Александра Јанева каква не сте ја виделе: Пејачката со впечатлива промена и неколку килограми во минус (фото)

Александра Јанева каква не сте ја виделе: Пејачката со впечатлива промена и неколку килограми во минус (фото)
фото:александра јанева/принтскрин/инстаграм

Пејачката Александра Јенева, која многумина ја нарекуваат девојката со вонсериски глас, изненади на својот Инстаграм со најновите фотографии.

Поради коронавирусот, музиката и настапите веќе подолго време не се на секојдневниот распоред на естрадата, па дури и средувањето за фотосесии и пред камери за нив стана реткост.

Александра перидов доста се прмени, а веројатно ваквата физичка промена и неколку килограми во минус сакаше да ги овековечи во неколку фотографии за кои ја подготвија тим од стилисти.

 

View this post on Instagram

 

@pupimilena?? @dragangocev ?? @zoi.blaz ?

A post shared by Aleksandra Janeva (@aleksandrajanevaofficial) on

Мора да се согласиме дека изгледа фит, модерно и секси, а тоа не пропуштија да го забележат нејзините следбеници од кои доби многу ласкави комплименти на сметна на изгледот.

Инаку, последната песна која ја издаде „Комета“ беше пред речиси една година, но истата се уште одлично поминува и постојано се врти на телевизија и радио.

Останати вести од Радио Милева