Радио Милева
Модерна мама

Александра Илиевска само што не се породила: ТВ водителката е ултра згодна и покрај големиот стомак (фото)

Александра Илиевска само што не се породила: ТВ водителката е ултра згодна и покрај големиот стомак (фото)
фото:александра илиевска/инстаграм принтскрин

Неодамна од содржините на Вистина.ком.мк ја дознавте причината зошто ТВ водителката Александра Илиевска повеќе не е дел од кулинарското шоу „Брза кујна“.

Александра за нашиот и Ваш медиум откри дека причината за тоа е нејзината прва бременост и претпазливоста поради коронавирусот.

Оттогаш помина извесен поериод, а трудничкиот стомак на Александра нарасна доста. Наскоро таа треба да се породи, а бидејќи е во последниот триместар, во фокусот од изгледот е нејзиниот голем стомак.

Иако е во поодмината бременост, од нејзините фотографии на Инстаграм може да се забележи дека Александра нема проблем со килограмите, па обемот е зголемен само во стомакот.

Среќна, насмеана, модерна мама која наскоро ќе изгледа уште поубаво со бебенцето во рацете.

Новата 2021 со сигурност за неа ќе биде уште поубава и полна со безусловна мајчинска љубов!

Останати вести од Радио Милева