Радио Милева
пофалби од дивата

Александар Јосифовски растури во „Ѕвездите на Гранд“, а посебен коментар доби од Карлеуша: „Овој кандидат пее како од ЦД“ (видео)

Александар Јосифовски растури во „Ѕвездите на Гранд“, а посебен коментар доби од Карлеуша: „Овој кандидат пее како од ЦД“ (видео)
фото: Принтскрин/јутуб/ѕвездегранда

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонскиот кандидат Александар Јосифовиски од Охрид.

Александар е под менторство на Ѓорѓе Давид со кој заедно се подготвуваа за неговите изведби.

Јосифовски се најде во дуел со Бошко Николиќ од Сурчин.

Македонецот се претстави со песните „Црна дама“ и „Битанга и принцеза“, додека Бошко се претстави со две народни песни „А некад је долазила стално“ и „Ти мене не волиш“.

фото: Принтскрин/јутуб/ѕвездегранда

Двајцата кандидати ги освоија сите шест гласови што значи дека директно поминаа во следниот круг.

фото: Принтскрин/јутуб/ѕвездегранда

Жирито имаше пофални зборови за Јосифовски.

„Tи од круг во круг бираш се’ потешки песни. Треба да постои посебен круг во кој ќе се натрпеваруваат кандидатите со најтешки песни.Неприродно е тој да биде во ист ќош како со некој кој пее песничка и ќе помине на среќа. Ова е кандидат кој вечерва звучеше како од албум, како да сме пуштиле ЦД“, истакна Карлеуша.

фото: Принтскрин/јутуб/ѕвездегранда

Убави зборови имаше и Марија Шерифовиќ:

„Баш беше по мој вкус. Се направи како што треба. И ова некаде е мерка. Како се однесувап, се’, се’ ми беше топ“, истакна Шерифовиќ.

Неговиот настап може да го погледнете на видеото подолу на 1: 56: 30.

Останати вести од Радио Милева