Радио Милева

Алек Болдвин го откри полот на своето шесто дете

Алек Болдвин го откри полот на своето шесто дете
фото: аманда едвард

Неодамна, преку социјалните мрежи познатиот американски актер Алек Болдвин откри дека ќе стане татко на своето петто односно шесто дете кое ќе го добие со сопругата Хилари.

Парот со симпатично видео на социјалните мрежи одлучи да го открие полот на бебето.

Имено, сопругата на актерот на својот „Инстаграм“ профил објави видео на кое ннивните четири деца влегуваат во детска соба во која ги дочекуваат четири кукли.

Куклите се замотени во бели ќебиња, а кога децата ги открија забелажаа дека се облечени во розова облека, односно значи дка ќе добијат сестра.

 

View this post on Instagram

 

Our little reveal 💙💖. We are so excited!

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Болдвин исто така има и поголема ќерка од бракот со Ким Басинџер. Хиларија, која е 26 години помлада од Болдвин, се омажи со него во 2012 година.

Останати вести од Радио Милева