Радио Милева

Алџелина Џоли во широк црн фустан се обиде да сокрие колку е слаба, но еден детаљ ја издаде (фото)

Алџелина Џоли во широк црн фустан се обиде да сокрие колку е слаба, но еден детаљ ја издаде (фото)
Foto: Tanjug/AP

Убавата Анџелина Џоли после Лондон каде престојуваше за снимањето на новиот филм „Злурада“ со децата се врати во Лос Анџелес, каде е фотографирана со шопинг.

Актерката за оваа прилика се облече во елегантно издание, а макси фустаност го прикриваше нејзиното тело.

На нозете имаше класичен модел на високи потпетици, но преслабите листови и зглобовите на нозете ја издадоа колку е слаба.

Foto: Profimedia/AKM-GSI

Потсетуваме, Анџелина веќе одамна има проблем со килограмите, а се пишуваше и дека по разделбата и проблемите со Бред Пит станала анорексична.

Foto: Profimedia/AKM-GSI