Радио Милева

Активна трудница: Катарина Ивановска не мирува ни во текот на бременоста (фото)

Активна трудница: Катарина Ивановска не мирува ни во текот на бременоста (фото)
фото: инстаграм

Македонскиот модел Катарина Ивановска  ужива во својата втора бременост.

Имено, пред некое време во медиумите се појавија вести дека моделот повторно ќе биде мајка, а оваа вест таа ја потврди преку социјалните мрежи објавувајќи фотографии на кое се познава трудничкото стомаче.

фото: Принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Моделот неодамна беше на одмор во Шпанија од каде ги почасти фановите со неколку фотографии од плажа и покажа како ги полни батериите.

фото: принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Меѓутоа, Катарина е неуморна трудница, па и во текот на бременоста продолжува со своите физички активности.

Имено, деновиве Ивановска посети еден фит центар од каде што објави фотографија и покажа дека е активна трудница.

фото: Принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Во спортска комбинација, Ивановска повторно го покажа стомачето и е пример за многу идни мами.

За потсетување, Катарина во 2017 година стана за мајка првпат односно го доби синот Вања.

 

 

Останати вести од Радио Милева