Радио Милева

Актерот кој глумеше во „Пријатели“ си го одзеде животот – сопругата го пронашла мртов во бањата

Актерот кој глумеше во „Пријатели“ си го одзеде животот – сопругата го пронашла мртов во бањата
фото:принтскрин/јутјуб

Актерот Стен Криш (51), кој играше во популарната серија „Пријатели“, се обесил во својот дом.

Сопругата Кристен Грин рекла дека нејзиниот сопруг трагично починал во саботата и барала од медиумите да го пичитуваат нивното право на приватност.

Како што пренесуваат странските медиуми, актерот си го одзел животот со бесење, а сопругата го пронашла во бањата на нивниот дом.

фото:принтскрин/јутјуб

Амбулантното возило стигнало за брзо време, но Стен веќе бил мртов.

Останати вести од Радио Милева