Радио Милева
Трансформација

Актерот кој беше познат како буцко со своите 225 килограми, денес е друг човек кој не би го препознале (фото)

Актерот кој беше познат како буцко со своите 225 килограми, денес е друг човек кој не би го препознале (фото)
фото:профимедиа

Актерот Итан Супле, инаку најпознат по сериите „Моето име е Ерл“ и филмот „Сеќавајќи се на титаните“, беше препознатлив како симпатичен дебел човек, а сега тој се преполови и стана голем заводник.

Имено, тој успеа да изгуби 95 килограми, со помош на диета и напорен тренинг, а судејќи според неговиот Инстаграм, поголемиот дел од времето го поминува во теретана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ethan Suplee (@ethansuplee)

Денес, тој е целиот во мускули, што честопати го нагласува на своите фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ethan Suplee (@ethansuplee)

“Мислам дека бев на диета за прв пат кога имав пет години. Отидов кај бабите и дедовците во Вермонт и тие беа шокирани кога видоа во каква состојба сум”, рече тој во една прилика.

Останати вести од Радио Милева