Радио Милева
Голема разлика

Актерот Иван Босиљчиќ важи за голем фраер, а еве како изгледа неговиот брат Драган (фото)

Актерот Иван Босиљчиќ важи за голем фраер, а еве како изгледа неговиот брат Драган (фото)
фото:иван босиљќиќ/инстаграм

Актерот Иван Босиљчиќ е родум од Ужице, а пред медиумите не зборува често за своето семејство.

Ретко имаме можност да го видиме братот на шармантниот  актер во јавноста бидејќи како и останатите членови од семејството и тој не префериира да се експинира.

Сепак, во една прилика Иван реши да открие малку повеќе детали и да покаже како изгледа неговиот брат.

Драган Босиљчиќ не работи јавна работа, но некои фотографии на социјалната мрежа „Инстаграм“ не му пречат.

 

View this post on Instagram

 

#брат @draganbosiljcic

A post shared by Ivan Bosiljcic (@ivanbosiljcicofficial) on

Откако актерот сподели фотографија од неговиот брат преку социјалните мрежи, коментарите не престанаа да пристигнуваат.

– Најдобрите момци! Одлични сте – ова се само некои од коментарите на воодушевените обожаватели, кои исто така забележаа дека Иван и Драган не мноу потсетуваат еден на друг кога е изгледот во прашање.

Останати вести од Радио Милева