Радио Милева

Актерката Нина Деан го покажа синчето – бебенцето Каи (фото)

Актерката Нина Деан го покажа синчето – бебенцето Каи (фото)
фото:нина деан фејсбук

Актерката Нина Деан пред речиси една недела за првпат стана мајка и на свет го донесе синчето кое доби уникатно име – Каи.

За Нина светот сега е розов, а центарот е малото синче кое прстигна пред 6 дена.

фото:нина деан фејсбук

-Каи ве поздравува и ви благодари на убавите и искрени желби. Добредојде Каи, мама и тато те сакаат, напиаша среќната мајка.

фото:нина деан фејсбук

Инаку, Нина во текот на целата бременост не беше резервирана и често објавуваше фотографии од трудничкото стомаче. Нешто пред породувањето таа го доби и свршеничкиот прстен од својот сакан.

фото:нина деан фејсбук

За потсетување, Нина во една прилика истакна дека Мартин е нејзина љубов од детеските денови, па се појавил по 10 години и повторно се заедно, а љубовта ќе ја крунисаат со брак.

Останати вести од Радио Милева