Радио Милева

Актерката Ана Стојановска позираше по гаќички од спалната соба (фото)

Актерката Ана Стојановска позираше по гаќички од спалната соба (фото)
фото:ана стојановска/инстаграм/принтскрин

Актерката Ана Стојановска досега сме ја виделе во многу претстави, македонски филмови и серии, реклами, како ТВ водителка, учесничка во реално шоу…

Оттаму, како актерка на разни ликови била во секакви изданија, но она што се случува на сцена или телевизија, секогаш е поразлично од она каква е Ана приватно и по дома.

Изминатиот период поактуелни беа нејзината сестра Јана откако стана мајка за првпат, а и нејзината мајка, актерката Силвија Стојановска, како што е веќе познато, беше лишена од слобода и и’ беше одреден домашен притвор заради наводна вмешаност во трговија и транспорт на огромни количини кокаин, во големата меѓународна полициска акција, кое таа го одрекува на суд.

Ана пак, изминатиот период ја гледавме доста често на телевизија во серијата „Инсајдер“ од 2017 која се репризираше, а таму Ана ја глуми фото-репортерката Антонија.

 

View this post on Instagram

 

As Antonija in the TV series “INSAJDER”

A post shared by Ana Stojanovska (@anchi.stojanovska) on

Ана секогаш го претпочита природното издние, па освен на сцена или пред камера може да се види со посилна шминка или некоја провокативна облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Stojanovska (@anchi.stojanovska) on

Овој пат на изненадување, таа објави фотографија од својата сплана соба каде позира по гаќички и маичка. Згодна и придодна, убава уште од будење, коментарираа следбениците.

фото:ана стојановска/инстаграм/принтскрин

Инаку, деновиве семејството Стојановски го слевеше првиот роденден на малиот Ненад, синчето на нејзината сестра, актерката Јана Сојановска.

Останати вести од Радио Милева