Радио Милева
Нема намера ништо да сокрива

„Ако ставив силикони не значи дека ми израсна трета рака!“: Водителката на „Задруга“ остро одговори на прозивките за пластичните операции (фото)

„Ако ставив силикони не значи дека ми израсна трета рака!“: Водителката на „Задруга“ остро одговори на прозивките за пластичните операции (фото)
фото:душица јаковљевиќ/инстаграм

Душица Јаковљевиќ, популарната водителка на реалното шоу „Задруга“, одговара на критиките во врска со нејзиниот изглед и открива дека оние што коментираат негативно на реалните шоуа се тие што ги гледаат најмногу! Душица е една од најпопуларните ТВ-личности во Србија, а работата водител на реални шоуа и донесе најголема слава, но и критика.

Заедно со интригантната програма, публиката ја гледа Душица секој ден и си дава за право да коментира за какви било нејзини промени или естетски корекции. Критиката прерасна во сериозни навреди на социјалните мрежи, обвинувајќи ја водителката дека самата „се претвори во ријалити“. Душица лично откри како се справува со коментарите на омраза во емисијата „Вирал“.

“Мислам дека неисполнетите луѓе, незадоволните луѓе сакаат да коментираат на други луѓе на негативен начин. Отсекогаш се занимавав со мојот живот и се грижев за мојата сопствена работа. Јас дури и не читам искрено коментари на порталите, па без оглед кој пишува, јас навистина нема. Интересно ми е, некој треба да ти каже нешто што мисли: „ти беше поубав природно“, одлично, но нема апсолутно никаква потреба да се објаснувам бидејќи нема потреба некоја славна личност да кажува некому дека направила ботокс или не. За воља на Господ, дури и да го смени својот личен опис, тоа е нејзина лична работа ако и се допаѓа. Едноставно сакаме да правиме паралели, ‘и зошто Душица ги стави градите сега’, па како побожна работа што луѓето не ја сторија, како да ми израсна трета рака, мислам дека е едноставно и ако беше, можеби ќе беше толку интересно “, рече Дучица во разговор со водителката Марија Атанасковиќ.

Иако многумина ги осудуваат нејзините постапки, Душица е една од ретките јавни личности која никогаш не ги криела своите естетски зафати. Таа зборува јавно и искрено за корекциите и не гледа ништо лошо во тоа да промени нешто за себе од што не била задоволна.

“Јас не правам ништо што другите не прават, јас само зборувам за тоа. Требаше да им го покажам на луѓето затоа што се опкружив со вистинските луѓе за тоа и да ги посочам некаде моите ставови или интервјуа, како што мислам дека треба. Може да се случи на некого сакале или не, најважно е дека на возраст кога не сум сторил ништо за да им угодувам на другите, туку повеќе на себе, завршува Душица.

Останати вести од Радио Милева