Радио Милева

Аки Рахимовски доби ќерка со 27 години помлада партнерка

Аки Рахимовски доби ќерка со 27 години помлада партнерка
фото: ата имагес

Пејачот на групата „Парни Ваљак“, Ахи Рахимовски (64) повторно стана татко. Имено, тој пред 3 месеци го добил третото дете, а прво со 27 години помладата партнерка Барбара Весел, пишува 24сата.хр

Ова вест прв ја објави хрватскиот РТЛ Ексклузив кој дозна дека пејачот и Барбара која живее во Словенија ја добиле ќерката Антонија.

„Се е одлично. Девојчето се вика Антонија. Задоволна сум со Аки“, изјави Барбара, а соседите потврдиле дека го виделе пејачот како го шета бебето.

Аки се преселил во Словенија кај својата партнера, тврди РТЛ.

Ова на пејачот му е трето дете. Познато е дека го има синот Кристијан кој исто така е музичар и ќерката Дора.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева