Радио Милева

„Ајдеее, Боже“: Марјана Станојковска пред камера проговори дали е бремена

„Ајдеее, Боже“: Марјана Станојковска пред камера проговори дали е бремена
фото:инстаграм

Во јавноста и медиумите неодамна се појави приказната дека Марјана Станојковска е во врска со поранешниот кошаркар Пеце Наумовски, а први веста ја пласираа ТВ емисијата „Ексклузив“ на 1ТВ.

Потоа, следеа и прилозите дека Марјана е бремена, како и  папарацо снимките од нивниот лет кон Милано.

Марјана, како и Пеце за целото тоа време ниту еднаш не се огласија во медиумите или на социјалните мрежи да потврдат или демантираат за објавеното. Па така, екипата на емисијата реши да ја зачека Марјана со камера пред работното место и да ја прашаат околу  се. На прашањето како си поминавте во Милано со Пеце?, таа вели:

foto:printscreen/youtube/excluzive

-Не сакам да коментирам на оваа тема ништо, да сакав ќе искоментирав и ќе се јавев. Добро стојам со сите од вашата емисија и ќе упатам поздрав, но навистина не би сакала ништо да коментирам во однос на тоа се што се зборува. Можам да зборувам за она што го работам, за она што е ново на професионален план , но не би сакала да откријам ништо во однос на мојот приватен живот. Само можем да кажам дека се е „ок“ и среќна сум.

A дали си бремена?

-Ајдее Боже. Не коментирам, не коментирам стварно. Ќе останам без коментар и воздржана!

foto:printscreen/youtube/excluzive/instagram

Секоја приказна има две страни, а овој пат и едната и другата си го кажаа своето. Е сега, она во однос на бременоста, ако е така,  за неколку месеци самото ќе се покаже.

Инаку, Марјана иако е долги години дел од шоу-бизнисот, секогаш успешно го криела својот приватен живот од јавноста.