Радио Милева

Адријана Алачки за превенција од стареење избра да легне на „пеглање“ (фото)

Адријана Алачки за превенција од стареење избра да легне на „пеглање“ (фото)
фото:инстаграм/адријана алачки

ТВ водителката и фолк пејачка Адријана Алачки важи за дама која секогаш изгледа префинето независно дали е пред камери, на настап или пак на секојдневна прошетка.

Таа е една од оние припаднички на понежниот пол кои редовно применуваат и третмани за разубавување, а иако е во шестата животна деценија, Алечки одлично се носи со годините.

Сепак, речиси и да не постои дама на нејзина возраст која барем еднаш не помислила на козметичка превенција од стареење.

фото:инстаграм/адријана алачки

Едни користат креми, други нега на природна база, а пак трети се решаават на современи третмани против старрење на кожата на лицето.

Адријана е во оние последните, па деновиве преку социјалните мрежи ја покажа постапката на измазнување и затегнување на мускулите на лицето во еден козметички салон или популарно нареченикот третман „фејс билдинг“.

фото:инстаграм/адријана алачки

Задоволството од ваквите третмани е очигледно на нејзините секојдневни фотографии, а особено е забележливо нејзиното мазно лице, на кое не се гледа скоро ниедна брчка.

Останати вести од Радио Милева