Радио Милева

Адријана Алачки во Охрид собра гости од целиот свет ама посебно среќна беше што меѓу нив се најде и сестра и (фото)

Адријана Алачки во Охрид собра гости од целиот свет ама посебно среќна беше што меѓу нив се најде и сестра и (фото)
фото:инстгарам/адријана алачки

ТВ водителката, пејачка и претседателка на „Асоцијацијата на готвачи и шефови на кујни на Македонија“, Адријана Алачки, имаше доста возбудливи денови исполнети со многу држба, забава и возбудливи моменти на четвртиот гастрономски интернационален натпревар „Гастро Мак“ кој се одржа во Охрид.

фото:адријана алачки/инстаграм

Возбудата за Адријана беше на ниво, бидејќи освен гостите од странство, Алачки имаше и специјалана гостинка дојдена од Германија.

фото:адријана алачки/инстаграм

Станува збор за нејзината постара сестра Гордана, која дојде да биде задно со Ардијана и да се гордее со нејзината работа и успеси.

фото:вечер пресс

Алачки е редовен корисник на социјалните мрежи каде ги покажува саканите од смејеството, а овој пат позираше заедно со дада Гоца која за првпат ја покажа пред јавноста.

фото:адријана алачки/инстаграм

Вечер пресс пишува дека Гордана живее и работи во Германија, а нејзината посета се должеше на настанот каде нејзината помлада сестра ја има челната улога која со години ја исполнува на завидно ниво.

Останати вести од Радио Милева