Радио Милева

Адереналинот и тремата ја срушија: Натпреварувачка се расплака во „Ѕвездите на Гранд“, а по неа во плач и Карлеуша (фото)

Адереналинот и тремата ја срушија: Натпреварувачка се расплака во „Ѕвездите на Гранд“, а по неа во плач и Карлеуша (фото)
FOTO: PRINTSCREEN ZVEZDE GRANDA/.kurir.rs

Кристина од Књажевац храбро зачекори на сцената на “Ѕвездите на Гранд”, но тремата брзо си го направи своето.

Имено, со намера  да ја изведе “Трула вишна” Светлана Цеца Ражнатовиќ, се огласи Јелена Карлеуша незадоволно.

FOTO: PRINTSCREEN ZVEZDE GRANDA/.kurir.rs

Нервозна, голем дел од песната свесно го испеа во фалш, што воопшто не ѝ се допадна.

FOTO: PRINTSCREEN ZVEZDE GRANDA/.kurir.rs

Од зад сцената, мајката, братучедката и двте другарки, ги фати паника, а таа глетка допре и до жирито, што не се случува често.

„Што плачеш? Ти си се, само за плачење не“ и велеше Карлеуша обидувајќи да се смири, но не успеа, туку и таа видно заплака поради натпреварувачката.

„Вдиши длабоко, издиши. Смири го срцето. Адреналинот те гуши. Еве, имаш прилика која малку ја имаат овде… Да, имаш уште една шанса, ја смируваше Јелена и ја подреше да го забрза темпото на „Богиња“ од Милица Павловиќ.

FOTO: PRINTSCREEN ZVEZDE GRANDA/.kurir.rs

Саша Поповиќ стана од столот и мавташе со раката во ритам за и тој да ја општи атмосферата.

FOTO: PRINTSCREEN ZVEZDE GRANDA/.kurir.rs

„Вие сте генерално емотивно семејство. Многу сте поврзани, констарира Јелена откако слушна дека таткото на Кристина не можел да влезе во студиото заедно со сопругата, па продолжи:

„Ова е стрес за сите нас и за вас. И ние го преживуваме тоа што се случува на сцената“, ја уверуваше Карлеуша дека нема причина за толкава грижа.

 

Останати вести од Радио Милева