Радио Милева

Аделина Тахири покажа фотографија од бебето ама и се пофали колку е згодна по породувањето (фото)

Аделина Тахири покажа фотографија од бебето ама и се пофали колку е згодна по породувањето (фото)

Помина околу половина месец откако албанската пејачка Аделина Тахи на свет го донесе своето прво дете и се реализираше во улогата на мајка.

Бебето доби модерно име Џон, а тазе мама Аделина уште пред неговото доаѓање направи голема забава за добредојде каде беа поканети многу гости, имаше музика во живо и се тоа уште пред  да се породи.

Сега откако се дома, како и секоја мајка, така и Аделина ужива во мајчинството, да го негува, гушка, гали, бакнува, фотографира… своето малечко бебенце.

 

View this post on Instagram

 

👼🏼❤️

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Таа објави фотографија од неговите слатки стапалца, а подоцна на својот профил спдодели и неколку фотографии од кои јасно покажа дека по породувањето брзо ја вратила својата форма.

Природата е различна за секоко, иако требаат околу шест месеци за женското тело да се врати во форма близу до онаа пред бременоста, но сепак кај некои постојат исклучоци.