Радио Милева

Aделина Тахири на социјалните мрежи сподели радосни вести за своето синче (фото)

Aделина Тахири на социјалните мрежи сподели радосни вести за своето синче (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Албанската пејачка Аделина Тахири ужива во својот брак со познатиот македонски адвокат.

Иако нивниот брак наиде на многу критики и предрасуди, самата Аделина истакна дека нема никакви предрасуди кога љубовта е во прашање.

Аделина и Јоже се повеќе од една ипол година во брак, а нивната љубов цвета.

фото: принтскрин/инстаграм

Тие заедно го имаат синот Џон кој го добија во август претходната година, па така оваа година нивното синче ќе наполни една година.

фото: принтсрин/инстаграм

Аделина во секоја прилика ужива со своето семејство и во една прилика истакна дека денот најмногу го поминува со Џон и сопругот.

Таа често е активна на социјалните мрежи и објавува фотографии од нејзините активности.

Парот неодамна беше на зимување, па од таму се пофали со неколку фотографии.

фото: принтскрин/инстаграм

Меѓутоа, она што посебно ја израдува Аделина овие деновие што нејзиното синче го доби првиот заб.

Таа по светски терк, веднаш се пофали на социјалните мрежи и објави фотографија со торта и запчиња, а во описот напиша: „Го добив првото запче“.

фото: принтскрин/инстаграм