Радио Милева

Аделина Тахири доби понуда која не можеше да ја одбие: Од пејачка, сега стана и…

Аделина Тахири доби понуда која не можеше да ја одбие: Од пејачка, сега стана и…
фото:инстаграм/аделина тахири

Пред албанската пејачка од Македонија, Аделина Тахири, се појави предизвик на кој таа не можеше да одолее, а да не го прифати.

Иако не помина цела година откако стана мајка и на свет го донесе синчето Јон, Аделина е вистинска „бомба“, а тоа би било штета да не се искористи за професионална фотосесија и тоа не било каква, туку за еден познат бренд.

фото:инстаграм/аделина тахири

Имено, на социјалните мрежи осамнаа нови фотографии од Аделика каде позира во улога на заштитно лице на луксузен мултибренд кој има свои продавници низ Скопје.

фото:инстаграм/аделина тахири

Пејачката гордо се пофали со овој нов проект за кој откри дека нема да застане тука. На фотографиите Аделина позира во тренди женски костуми – едниот во кариран принт, додека другиот е минималистички и комплетно бел.

фото:инстаграм/аделина тахири

Но, она што го привлекува вниманието е длабокиот израз на сакото под кое пејачката не носи градник.

фото:инстаграм/аделина тахири

Дека го избрале вистинското лице за реклама, нема сомнеж, но исто така и дека Аделина одлично се снаоѓа во оваа нова улога пред фото-објективот.

Останати вести од Радио Милева