Радио Милева

Ацо Пејовиќ откри зошто морал да прифати да и биде кум на Александра Пријовиќ!

Ацо Пејовиќ откри зошто морал да прифати да и биде кум на Александра Пријовиќ!

За два месеци ќе се случи венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, а многумина се изненадија што фолк пејачот Ацо Пејовиќ ќе и биде кум на Пријовиќ, а не некоја колешка или пријателка.

Кум на Филип на церемонијата ќе биде спортистот Милош Теодосиќ, додека на Александра тоа ќе биде колегата Ацо, кој откри дека морал да ја прифати поканата за кумство.

-Ги видов заедно на само десет дена откако ја почнаа врската. Го прашав Филип дали е тоа тоа, а тој ми кажа:„Бегај бре, само што се смувавме“. Тие тогаш му кажале дека ако врската им премине во друга фаза, тој ќе им биде кум, по што почнеле да го викаат „куме“. Ете сега навистина ќе бидам, вели Пејовиќ за српски „Ексклузив“.