Радио Милева

Аца Лукас удри по Лепа Брена: „Како можат да имаат два концерти, а продадена е пола Арена“

Аца Лукас удри по Лепа Брена: „Како можат да имаат два концерти, а продадена е пола Арена“

Иако неодамна се појави во „Никогаш не е доцна“, Аца Лукас жестоко удри по Лепа Брена која неодамна одржа два концерти во „Штар Арена“.

Имено, на распродадениот концерт на Маја Берковиќ кој е закажан за 2 ноември, Лукас одговори:

„Како можат да прават два концерти во Арена кога само една е пола продадена. Може и Маја Беровиќ која навистина продаде  една Арена“, вели Лукас.

foto: Marko Jovanovic

На оваа изјава на пејачот, Брена одговори:

„Не сакам да коментирам Аца“, изјави фолк дивата за „Свет“.

Како што се шпекулира, Лукас е лут на Брена бидејќи во Америка ги запознала Соња Вуксановиќ и Марко Јариќ за чија врска се шпекулираше со месеци.

Иако тие демантираа дека се заедно, изворите го тврдат спротивното.