Радио Милева

Аца Лукас со емотивна порака до најстарата ќерка која минатата година му подари внука

Аца Лукас со емотивна порака до најстарата ќерка која минатата година му подари внука
фото:ата имиџис/инстаграм

Аца Лукас јавно и честиташе роденден на својата најстара ќерка Милјана Вуксановиќ, која ја има од првиот брак, со поранешна сопруга Светлана Вуксановиќ.

Милјана наполни 28 години, а минатата година таа му го подари и првото внуче на пејачот. Таа роди ќерка, Миња, а со саканиот Марко станаа родители за прв пат.

фото:инсатграм

– Среќен роденден на мојата убавина. Ви посакувам се најдобро! Здрава, успешна и паметен како и секогаш! Твојот татко! – напиша Аца на Инстаграм низ неколку фотографии.

Лукас стана дедо на 19.05.2018 година, а среќната вест ја дозна за време на настап во Берлин. Пејачот од трите брака има четири деца: Милјана, Лазар, Андреј и најмладата Викторија.

фото:инстаграм

Инаку, Милјана е професионална шминка и е вработена во „Гранд“ и „Нова С“.

Останати вести од Радио Милева